18 ilde “Kıskaç-17” operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 18 ilde FETÖ’ye yönelik son 4 gündür düzenlenen ve devam eden“Kıskaç-17” operasyonlarında 45 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

18 ilde “Kıskaç-17” operasyonu

İçişleri Bakanı Yerlikaya, 18 ilde FETÖ’ye yönelik son 4 gündür düzenlenen ve devam eden“Kıskaç-17” operasyonlarında 45 şüphelinin yakalandığını belirterek, “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.” dedi.

1 Haziran 2023-15 Mayıs 2024 tarihleri arasında FETÖ’ye yönelik 5 bin 191 operasyon düzenlendiğini belirten Bakan Yerlikaya, “8 bin 153 şüpheli yakalandı. Bunlardan bin 518’i tutuklandı. Bin 751’i hakkında adli kontrol kararı verildi.” açıklamasını yaptı.

Bakan Yerlikaya, Adana, Adıyaman, Ardahan, Erzurum, Eskişehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova olmak üzere 18 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen operasyonlara ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Şüphelilerin: örgütün sözde ‘emniyet mahrem yapılanması ve güncel yapılanması’ içerisinde faaliyette bulundukları, örgütün kripto haberleşme programı ‘ByLock’ kullanıcısı oldukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi. Operasyonlar sonucu çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu.”

  Hibya Haber Ajansı