img

Bakan Soylu: "Türkiye’ye karşı psikolojik harp yürütülmektedir"


Soylu'nun konuşmasından bazı satır başları şöyle:

"Diğer büyükelçiliklere de biz kapatıyoruz sizde kapatın telkininde bulunularak 60 milyon turist hedefimizi koyduğumuz bir günde, 51,5 milyon turistin geldiğini, 46 milyar dolar turizm geliri elde ettiğimizi açıkladığımız bir günde Türkiye’de yeni bir psikolojik harp başlatmanın eşiğinde olmuşlardır. Bu çok açık ve nettir.

Bir istihbarat elemanı Türkiyede DEAŞ mensubu olabileceği düşünülen birkaç kişiye elemanlık teklif etmiş. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’de o anı da net bir şekilde izlemiş. Elemanlık teklif ettikleriyle birlikte birkaç gezinti gerçekleşmiş. Ardından Türkiye’yi bu istihbarat elemanı terk etmiş. Bu istihbarat elemanı elde edebileceği sonuçları alamayınca ilk reaksiyonu veren ülkeye bu bilgileri pazarlamış. Türkiye’ye psikolojik bir harp yürütülmektedir. 15 kişi gözaltına alındı 5 kişi tutuklandı. O istihbarat elemanının kim olduğunu Türkiye biliyor. Uluslararası bir operasyonla karşı karşıyayız.

Güya dost ve müttefik olarak bildiklerimiz bizimle F-16 pazarlığı yapanlar, siz kimle dalga geçiyorsunuz. Siz senatoda geçmiş olan mühimmat dahil birçok taahhütlerinizin hangisine sadık kaldınız ki? İstiklal Caddesi'nin saldırısının arkasında sizin koyun koyuna yattıklarınızın olduğunu bilmiyor muyuz? 

Siz senatoda geçmiş olan mühimmat dahil birçok taahhütlerinizin hangisine sadık kaldınız ki? İstiklal Caddesi'nin saldırısının arkasında sizin koyun koyuna yattıklarınızın olduğunu bilmiyor muyuz? Bunlardan bir tanesini biz yapsak dünyaya Türkiye'yi terör devleti diye yayarlar.

Bizi bir yılan gibi ısırmaya çalışanların kim olduklarını biliyoruz. Eski Türkiye'de olsaydık bugün Tendürek'te PKK olurdu. Biz hangi bayrağı salladığımızı biliyoruz. Biz hangi emaneti aldığımızı biliyoruz."

 

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.