Dijital Bayi Toplantısında, yapının yeni çağını değerlendirdi

Avrupa’nın Mantolama Devi Baumit, 18 Mart’ta Baumit YouTube kanalında gerçekleştirdiği ‘Dijital Bayi Toplantısı’ ile sağlıklı ve yeni nesil ürün çözümlerini tanıttı.

Yapı malzemeleri sektöründe; inovasyona verdiği önem, güven ve kalite değerleri ile global liderler arasında yer alan Baumit, 18 Mart’taki ‘Dijital Bayi Toplantısı’nı pandemi önlemleri kapsamında, Baumit Türkiye YouTube kanalı üzerinden 3D sahne teknolojileri kullanılarak, online olarak gerçekleştirdi. Özellikle; dış cephe ısı yalıtım sistemleri alanındaki ürünleri ile daha dayanıklı cepheler yaratan, enerji ihtiyacını azaltan ve çevre dostu yeşil bina projelerine katkı sağlayan Baumit, ‘Dijital Bayi Toplantısı’nda sektörel başlıklara değindi.  

Toplantının ana başlıkları; inşaat sektörü, sağlıklı yapı malzemeleri ve yeni ürün grubu Ionit olurken, iklim değişikliği ve küresel ısınma konusu da ele alındı. Sağlıklı iç mekân iklimine odaklanan; saten sıva Baumit IonitFino, saten macun Baumit IonitFinish ve iç cephe boyası Baumit IonitColor ürünlerinden oluşan Ionit ürün grubunun tanıtıldığı toplantıda; iyon teknolojisinin, geleceğin sağlıklı binalarında kazanacağı önem üzerinde duruldu.

Avrupa'nın karşılaştırmalı yapı malzemeleri alanında; en büyük araştırma parkı olan VIVA Park’ta,   uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda; yenilikçi Ionit iç cephe sıva ve boya sistemiyle, iç mekân havasını tazelemeyi ve hava kalitesini artırmayı başaran Baumit, ürün yelpazesini genişleterek sağlıklı yaşama adına yenilikçi bir adım daha attığını bayileri ile paylaştı. Mineral katkılı duvar boyası Baumit IonitColor, kullanıldığı ortamdaki doğal hava iyonlarının sayısını artırarak; oda havasını doğal bir şekilde tazeliyor ve bu sayede sağlıklı bir iç mekân havasına ve zindeliğe önemli bir katkıda bulunuyor. Baumit IonitColor iç cephe boyasının, kullanıldığı mekânlarda aktif olarak artan negatif iyonların olumlu etkileri, Alman Fraunhofer İnşaat Fiziği Enstitüsü (IBP) ve Viyana Tıp Üniversitesi’nin yaptığı bağımsız araştırmalarla da kanıtlandığı biliniyor.

Yaşam konforu kaliteli, enerji verimi yüksek ve sağlıklı yapılar adına; ürün içeriklerini hem sürdürülebilir hem inovatif bileşenlerle düzenli olarak güncelleyen Baumit toplantıda, küresel iklim krizinin olumsuz sonuçları ile mücadele eden bina çözümlerini geliştirmeye devam edeceğini duyurdu.

Hibya Haber Ajansı

Okunma