Eğitim - Öğretim döneminin başlaması dolayısıyla Gülnar’daki okulları tebrik etti

AKKUYU NÜKLEER şirketi, uzun süredir devam eden pandemi süreci nedeniyle dört gözle beklenen yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması dolayısıyla Mersin’in Gülnar ilçesindeki okulları kutladı.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva’nın, yeni eğitim yılı nedeniyle çocuklara ve öğretmenlere gönderdiği tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi;

 

“Yaz sona erdi ve çocuklarımızı yeni bir eğitim yılı bekliyor. Okulun gelecekteki kazanımlar ve başarılar için size sağlam bir temel oluşturduğunu biliyoruz. Nükleer santralin inşa edildiği Gülnar ilçesindeki okulları, eğitim-öğretim yılının başlaması vesilesiyle AKKUYU NÜKLEER adına tebrik ediyorum. Okulların her zaman birçok ihtiyacı oluyor. Onları destekliyor ve gelecek nesillerin refahı için potansiyellerini artırmalarını temenni ediyoruz. Umarım ilçemizdeki eğitim daha konforlu ve verimli olur. Başarılar diliyorum.”

 

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla, Kamu Kurumları ile İlişkiler ve Uluslararası İşbirliği Yönetici Direktörü Aleksei Frolov tarafından Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı’ya da bir bağış sertifikası takdim edildi. Bağışlanan kaynaklar, ilçedeki okullara paylaştırılmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü’ne aktarıldı.

 

Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, “Genç nesillerin eğitimine büyük önem veriyoruz ve bu konuda AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin değerlerimizi paylaşması bizim için çok sevindirici. Eğitim sektörü, sürdürülebilir kalkınma ve refah açısından ülkenin temelini oluşturmaktadır. İlçemize verdikleri desteklerinden ötürü AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’ye teşekkürlerimizi sunarız.” ifadelerini kullandı.

 

 

Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut da, AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’ye teşekkür ederek, yardımların sınıfların yenilenmesinden spor malzemesi ihtiyaçlarına kadar çeşitli alanlarda kullanılacağını belirtti.

 

Akkuyu NGS’nin inşa edildiği ilçedeki sosyal kurumlara verdiği destek, şirket için bir gelenek haline gelmiş durumda. AKKUYU NÜKLER şirketi, daha önce Silifke İlkokulu’nun yanı sıra, Aile Sağlığı Merkezi’ne ve Büyükeceli İlkokulu’na hediye çekleri vermişti.


Hibya Haber Ajansı

Okunma