‘Geçmişten Günümüze Malatya’ paneli düzenlendi

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu Malatya Öğretmen Akademisi programında ‘Geçmişten Günümüze Malatya’ (Malatya Tarihi ve Kültürü) paneli, Malatya Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde yapıldı.

‘Geçmişten Günümüze Malatya’ paneli düzenlendi

Malatya Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda yapılan programa, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan Malatya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süryal Sarıbaş ve öğretmenler katıldı. 

Moderatörlüğünü Dr. Gülcan Yalçın Durmuş’un yaptığı programda konuşmacı olarak Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Kanaat Önderi Naci Şavata, Malatya’nın yöresel yemekleri konusunda birçok çalışması olan Zeki Saygı katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Şehir ve Kültür Akademisi adı altında ‘Öğretmen Akademileri’nin 20 ilde uygulandığı etkinliklere bizlerde gönüllü olduk. Öğretmenlerimizin de kıymetli teveccühlerini gördük. Sorumluluğunu aldığımız bu girişimin kıymetli olduğunu gördük. Bunu bir başlangıç olarak kabul ediyoruz ve bu akademinin Malatya’da büyüyerek, gelişerek bir hikâye oluşturmasını arzu ediyoruz. Akademiyi yürüten organizasyonu yapan çalışma arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programın sonunda katılımcılar bu anlamlı programdan dolayı memnuniyetlerini bildirerek teşekkür etti.

  Hibya Haber Ajansı