img

Özdağ: “Samet Gül cinayetinin unutulmamasını istiyoruz”


AFYONKARAHİSAR-26.09.2022-HİBYA- Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İstanbul’da eğitim aldığı okulda Suriyeli bir çocuk tarafından darp edilip hayatını kaybeden Samet Gül hakkında basın açıklaması yaptı.

Samet Gül’ün aynı okulda yaşı kendisinden büyük olan Suriyeli bir öğrenci tarafından saldırıya uğrayarak darp edildiğini belirten Özdağ, “Darp edilme neticesinde ne yazık ki hayatını yitirtmiştir. Bu cinayetin birinci sorumlusu hiç şüphesiz bu cinayeti işleyen ve tutuklanmış olan çocuktur.” dedi.

Özdağ, Zafer Partisi olarak yaşanan bu olayın takipçisi olacaklarını vurgulayarak, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Bu çetelerin okullar içerisinde böyle pervasız hareket etmesini engellemeyen, çocukları itip kakmasını, dövmesini, haraç kesmesini engellemeyen okul müdürü de suçludur.  İl milli eğitim, ilçe milli eğitim müdürü de suçludur. 13 milyona yakın sığınmacı ve kaçağın bu ülkeye gelmesini ve Türkiye’de kalmasının önünü açan Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bu cinayette suçludur. Şimdi kenara çekilip ben yapmadım diye mızmızlanan, Suriye politikasının mimarı Ahmet Davutoğlu da suçludur. Bu üç siyasi sorumlunun şu ana kadar çocuğunu kaybeden aileden özür dilediğini duymadık.”

Olayın yaşandığı okula hayatını kaybeden Samet’in adının verilmesi için girişimde bulunacaklarını ifade eden Özdağ, “Samet Gül cinayetinin unutulmamasını istiyoruz. Bundan sonraki cinayet girişimlerinin de önünü alacak şekilde okullardaki çetelerin derhal dağıtılması ve bunlara karşı sert önlemler alınmasının da takipçisi olacağız.” dedi.

Özdağ, Zafer Partisi olarak bir sene içerisinde bütün sığınmacı ve kaçakları vatanlarına yollayacaklarını belirterek, “Anneler çocuklarını okula yolluyorlar ve okuldan öldü haberi geliyor. Kızlar, kadınlar sokakta rahat dolaşamıyorlar taciz ediliyorlar. Bu sığınmacı ve kaçak terörünün artık bitmesi ve hepsinin vatanlarına geri dönmesi gerekiyor. Biz Zafer Partisi olarak Türk milletine söz veriyoruz. Önümüzdeki seçimler Türkiye’nin göçmenistan mı olacağı yoksa Türkiye olarak mı kalacağının kararının verileceği bir seçim olacak.” diye konuştu.

“Bu barikat Türk milletinin egemenliğine kurulmuş bir barikat”

Basın açıklamasını olayın yaşandığı okulun önünde yapmak istedikleri fakat barikatla yolun kapatıldığını söyleyen Özdağ, “Keşke bu barikatlar sınıra konulsaydı da bu çocukları öldüren çeteler Türkiye’ye hiç giremeseydi. Yanlış yerde kurulmuş bir barikat bu barikat Türk milletini korumuyor. Bu barikat Türk milletinin egemenliğini sınırlandırmak için kurulmuş bir barikat. Bu barikat Türk çocuklarının haklarının savunulmasını engellemek için kurulmuş bir barikat.” ifadesinde bulundu.

Özdağ, yaralanan Türk çocuklarının yanında olacaklarının altını çizerek, “Sığınmacılar ve kaçaklar tarafından öldürülen Türk çocuklarının haklarını savunacağız ve savunuyoruz. Türkiye’nin her yerinde davalara Zafer Partisi’nin avukatları gidiyor. Buradan aileye baş sağlığı dilemeye gidecek ve olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Bizi şimdi dönüp arkadaki okula gitmemizi engelleyen bu barikatın kimlerin koyduğunu biliyoruz, zamanı geldiğinde siyasi olarak bunun hesabını her birinden tek tek soracağız.’’ ifadesinde bulundu.
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.